Additional information
| SKU | 29688 |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 in |
| Pre-Order | No |
| License | PlayStation™ |
| Released Date | 10/31/2025 |
| Package Type | Poly Bag |
| Product Height | 8.3" |
| UPC | 4983164-29688-4 |
| Case Pack | 16 |
The original Playstation was released (in Japan) in 1994. The evolution of the gaming console began with its first redesign in 2000.
The original Playstation was released (in Japan) in 1994. The evolution of the gaming console began with its first redesign in 2000.
| SKU | 29688 |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 in |
| Pre-Order | No |
| License | PlayStation™ |
| Released Date | 10/31/2025 |
| Package Type | Poly Bag |
| Product Height | 8.3" |
| UPC | 4983164-29688-4 |
| Case Pack | 16 |