Additional information
| SKU | 29516 |
|---|---|
| Dimensions | 5.9 × 3.9 × 7.9 in |
| Pre-Order | No |
| License | My Hero Academia |
| Released Date | 8/31/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 2.4" |
| UPC | 4983164-29516-0 |
| Case Pack | 40 |
Rumi Usagiyama, also known as Rabbit Hero: Mirko, is the number five Pro Hero in the anime series, My Hero Academia. Her Quirk changes her physical appearance to be more rabbit like, consisting of white hair, a white rabbit tail and long white rabbit ears. Just like a rabit, Mirko’s legs are extremely powerful allowing her to leap far distances as well as create shockwaves from her kicks.
Rumi Usagiyama, also known as Rabbit Hero: Mirko, is the number five Pro Hero in the anime series, My Hero Academia. Her Quirk changes her physical appearance to be more rabbit like, consisting of white hair, a white rabbit tail and long white rabbit ears. Just like a rabit, Mirko’s legs are extremely powerful allowing her to leap far distances as well as create shockwaves from her kicks.
| SKU | 29516 |
|---|---|
| Dimensions | 5.9 × 3.9 × 7.9 in |
| Pre-Order | No |
| License | My Hero Academia |
| Released Date | 8/31/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 2.4" |
| UPC | 4983164-29516-0 |
| Case Pack | 40 |