Additional information
| SKU | 29479 |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 3.5 × 7.1 in |
| Pre-Order | No |
| License | YAIBA: Samurai Legend |
| Released Date | 8/31/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 7.9" |
| UPC | 4983164-29479-8 |
| Case Pack | 40 |
Takeshi Onimaru is the main antagonist of the series and Yaiba’s main rival who masters the Fuujin Sword but then turns into an Oni due to Fuujin’s possession. He’s eventually freed at the end of the Yamata no Orochi arc.
Takeshi Onimaru is the main antagonist of the series and Yaiba’s main rival who masters the Fuujin Sword but then turns into an Oni due to Fuujin’s possession. He’s eventually freed at the end of the Yamata no Orochi arc.
| SKU | 29479 |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 3.5 × 7.1 in |
| Pre-Order | No |
| License | YAIBA: Samurai Legend |
| Released Date | 8/31/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 7.9" |
| UPC | 4983164-29479-8 |
| Case Pack | 40 |