Additional information
| SKU | 18221-W |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 3.5 × 7.1 in |
| Pre-Order | No |
| License | Disney |
| Released Date | 12/31/2021 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 1.6" |
| UPC | 4983164-18221-7 |
| Case Pack | 36 |
Snowgies, or also known as Snow-babies, are snowmen created by Elsa who are tiny mischievous creatures! Snowgies are created by Elsa when she starts sneezing and denies that she has a cold. The more Elsa sneezes, the more snowgies appear. Each snowgie was given a name by Olaf which are Slush, Sludge, Slide, Ansel, Flake, Flurry, Fridge, Powder, Crystal, Squalor, Pat, Sphere, and William.
Snowgies, or also known as Snow-babies, are snowmen created by Elsa who are tiny mischievous creatures! Snowgies are created by Elsa when she starts sneezing and denies that she has a cold. The more Elsa sneezes, the more snowgies appear. Each snowgie was given a name by Olaf which are Slush, Sludge, Slide, Ansel, Flake, Flurry, Fridge, Powder, Crystal, Squalor, Pat, Sphere, and William.
| SKU | 18221-W |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 3.5 × 7.1 in |
| Pre-Order | No |
| License | Disney |
| Released Date | 12/31/2021 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 1.6" |
| UPC | 4983164-18221-7 |
| Case Pack | 36 |