Additional information
| SKU | 29854 |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 3.5 in |
| Pre-Order | No |
| License | LITTLE NIGHTMARES |
| Released Date | 11/30/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 4.7" |
| UPC | 4983164-29854-3 |
| Case Pack | 40 |
Alone is the main character from Very Little Nightmares, a mobile prequel to Little Nightmares. She’s a mysterious young girl wearing a yellow raincoat, similar to Six from the main game. Players guide her through a creepy mansion full of traps and strange creatures as she tries to escape.
Alone is the main character from Very Little Nightmares, a mobile prequel to Little Nightmares. She’s a mysterious young girl wearing a yellow raincoat, similar to Six from the main game. Players guide her through a creepy mansion full of traps and strange creatures as she tries to escape.
| SKU | 29854 |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 3.5 in |
| Pre-Order | No |
| License | LITTLE NIGHTMARES |
| Released Date | 11/30/2025 |
| Package Type | Closed Box |
| Product Height | 4.7" |
| UPC | 4983164-29854-3 |
| Case Pack | 40 |